
Niedozwolone postanowienia umowne w umowach kredytu NORDEA-HABITAT
Poniżej podpowiemy, jakie niedozwolone postanowienia umowne wprowadzane były do umów kredytu oferowanego przez dawny Nordea Bank Polska w Gdyni.
Dlaczego „Frankowicze” idą tłumnie do sądów? W ich umowach kredytu znajdują się niedozwolone postanowienia umowne, czyli tzw. klauzule abuzywne. Kwestionowane zapisy prowadziły m.in. do rażącego naruszenia zasady równości stron kontraktu.
Nordea Bank Polska S.A. w Gdyni (obecnie PKO BP S.A. w Warszawie) zawierała zarówno umowy kredytu denominowanego, jak i indeksowanego. Z uwagi na dużo większą popularność tych pierwszych, poniżej przedstawiamy przykłady klauzul abuzywnych zawartych w kwestionowanych przez naszych klientów umowach NORDEA-HABITAT.
Klauzula #1
„W przypadku kredytu denominowanego w walucie obcej, kwota kredytu w złotych zostanie określona poprzez przeliczenie na złote kwoty wyrażonej w walucie, w której kredyt jest denominowany, według kursu kupna tej waluty, zgodnie z Tabelą kursów obowiązującą w Banku w dniu uruchomienia środków, w momencie dokonywania przeliczeń kursowych.”
Klauzula #2
„W przypadku kredytu denominowanego w walucie obcej wypłata środków następuje w złotych, w kwocie stanowiącej równowartość wypłacanej kwoty wyrażonej w walucie obcej. Do przeliczeń kwot walut uruchamianego kredytu stosuje się kurs kupna waluty obcej według Tabeli kursów obowiązującej w Banku w dniu wypłaty środków, w momencie dokonywania przeliczeń kursowych.”
Kredyt frankowy Nordea Bank (NORDEA-HABITAT)– gdzie znajdę klauzule niedozwolone?
Zacytowane powyżej zapisy zawarte były w Części Ogólnej umów kredytu NORDEA-HABITAT zawieranych przez Nordea Bank Polska S.A. w Gdyni.
Jeśli nie znalazłeś w swojej umowie takich postanowień umownych, prześlij nam jej skan – przeanalizujemy Twoją sprawę.